Zanim zamówisz…

UWAGA! Firma Miki-Werke prowadzi TYLKO SPRZEDAŻ WYSYŁKOWĄ!

Drogi Motocyklisto!

Dziękuję za zaufanie i wybór firmy Miki-Werke! Oddaję w Twoje ręce produkt, do którego wykonania włożyłem całą moją wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Zawsze staram się dopilnować, abyś otrzymał wyrób najwyższej jakości, i aby został on wykonany zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z jego użytkowania, ale na razie zapoznaj się proszę, z kilkoma poniższymi punktami, krótko opisującymi wyrób, określającymi zasady jego użytkowania, pielęgnacji, gwarancji oraz ewentualnego zwrotu/reklamacji.

24231765_651225415265917_9116134195659400553_n

Pamiętaj, że wyrób, który otrzymasz, w dużej mierze wykonywany jest ręcznie! Moja firma nie jest wielką odlewnią lub tłocznią, zlokalizowaną gdzieś w prowincji Guangdong w Chinach. Moja firma to niewielki warsztat na obrzeżach Wrocławia, w którym najważniejszymi narzędziami są moje dłonie. Dokładam wszelkich starań, aby każdy mój wyrób był wykonany z najwyższą starannością, a jego montaż był intuicyjny i nie sprawił żadnych problemów. Niemniej jednak niektóre elementy mogą wymagać niewielkiej korekty (najczęściej niewielkiego dogięcia, rozgięcia lub naciągnięcia), co jest wynikiem pracy zdalnej, bez kontaktu z motocyklem. Nie jestem również w stanie uniknąć drobnych zarysowań materiału, lub niewielkich różnic w wymiarach lub geometrii, przy czym są to efekty pracy ręcznej, nie rzutujące na solidność i estetykę wyrobu, ani na jego ostateczne dopasowanie do motocykla. Miej to proszę na uwadze, zanim zdecydujesz się złożyć reklamację.
Niektóre wyroby posiadają błękitną folię ochronną, którą należy zerwać, a powierzchnię wyrobu przemyć
benzyną ekstrakcyjną za pomocą miękkiej ściereczki. Wyroby samoprzylepne należy naklejać na płaską i gładką powierzchnię, po uprzednim jej oczyszczeniu i odtłuszczeniu.

27749834_690375731350885_933401966978285140_n

Jednak jeśli zdecydujesz się na reklamację, pamiętaj o kilku zasadach. Na każdy mój wyrób udzielam
24-miesięcznej gwarancji, jeśli tylko będzie on użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, nie odniesie uszczerbku na skutek działań czynników zewnętrznych, a jego ogólny wygląd i kształt pozostanie w niezmienionej formie. Pamiętaj, że zamówiony u mnie wyrób – jeśli nie jest on wykonany wg. indywidualnego projektu – zawsze możesz zwrócić – wówczas ja zwracam Ci pieniądze i nie zadaję żadnych zbędnych pytań, jednak pamiętaj, żeby zwracany przez Ciebie wyrób nie nosił żadnych uszkodzeń, zarysowań, ani śladów używania. Wyrób musi wyglądać dokładnie tak, jak w momencie, kiedy wyjąłeś go z opakowania. Pamiętaj też, że koszty przesyłki zwrotnej leżą po Twojej stronie. Natomiast,
jeśli stwierdzisz obecność poważnych ubytków, zarysowań czy innych wad, bądź mój wyrób nie spełnia wcześniej ustalonych wymogów (np. wymiarów), niezwłocznie go poprawię lub dostarczę nowy, całkowicie na mój koszt.

15873299_447200419001752_3208604608339317850_n

Dbasz o swój motocykl, dbaj również o moje wyroby! Zwróć uwagę, że wykonane są one ze stali szlachetnej, polerowanej na lusterko. Łudząco przypomina ona powierzchnie chromowane, różniąc się niekiedy jedynie stopniem połysku lub odcieniem. Niemniej jednak wyższość stali nad chromem, objawia się głównie w momencie mechanicznego uszkodzenia powierzchni wyrobu. Jeśli uszkodzeniu ulegnie powłoka galwaniczna, przedmiot ulegnie korozji. Ratunkiem jest jedynie mechaniczne lub elektrolityczne usunięcie powłoki, ponowne piaskowanie, odkwaszenie i wtórne chromowanie – czyli mnóstwo długotrwałych i kosztownych zabiegów. To samo uszkodzenie w stali, wystarczy zeszlifować papierami ściernymi o rosnącej gradacji i wypolerować odpowiednią pastą – to wszystko w zwykłych warunkach domowych, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Jednak pamiętaj, że stal nierdzewna jest bardziej wrażliwa na warunki atmosferyczne od chromu, a jej powierzchnia znacznie szybciej się utlenia (śniedzieje/patynuje). Dlatego wymaga nieco częstszej pielęgnacji środkami do kosmetyki motocyklowej. W razie potrzeby należy przetrzeć elementy stalowe mojego wyrobu, za pomocą lekkościernej pasty polerskiej, typu Tempo lub Autosol. Elementy skórzane lub skóropodobne należy regularnie zabezpieczać impregnatami do skór. Elementy z tworzyw sztucznych (szyby) delikatnie przecierać na mokro, miękką, bawełnianą szmatką (nie używać papierowych ręczników kuchennych – celuloza wbrew pozorom jest bardzo szorstka), zwracając uwagę na uprzednie usunięcie pyłu drogowego, którego drobiny mogą powodować zarysowania. Nie używać środków do mycia szyb, zawierających alkohol, nie wycierać szyb „na sucho”!!!

18839264_551061375282322_5501746236730157144_n

 

I na koniec najważniejsze – pamiętaj, aby jeździć z wyobraźnią! To samo dotyczy używania wyrobów Miki-Werke. Przed podróżą sprawdź wszystkie miejsca, w których mój wyrób przymocowany jest do Twojego motocykla, pod kątem ewentualnie powstałych uszkodzeń, poluzowanych śrub, ostrych krawędzi itd. W elementach spawanych po każdej przejażdżce sprawdzaj stan spawów pod kątem ewentualnych pęknięć!!! Pamiętaj, że bezpieczeństwo na motocyklu ostatecznie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

Uwaga – akcesoria mojej produkcji są wyrobami rzemieślniczymi i nie posiadają homologacji – firma Miki-Werke nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody lub urazy, będące wynikiem nieumiejętnego lub niedostatecznego montażu, bądź na skutek nadmiernych obciążeń, prędkości lub wibracji.

Mam nadzieję, że powyższe zasady potraktujesz poważnie i wyrozumiale. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się z wyrobów firmy Miki-Werke przez długie lata, a jazda na motocyklu będzie jeszcze przyjemniejsza!

Do zobaczenia gdzieś na trasie – lewa w górę!

miki-werke